×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ آذر - ۱۳۹۶  
false
false

 

شهید ناصر الدین باغانیshahid53

متولد 1336 و فرزند روحاني و نماينده مجلس و نيز دانشجوي كارشناسي ارشد دانشگاه امام صادق(ع) بود كه در عمليات كربلاي پنج به شهادت رسيد.

بخوانیم شاید عبرت بگیریم:(یکی از جالب ترین و تاثیر گذارترین وصیتنامه هایی است که در این ویژنامه ها تحریر شده است)

 

اين‌جانب ناصرالدين باغاني، بنده حقير درگاه خداوندي‌ام. چند جمله‌اي را به رسم وصيت مي‌نگارم. سخنم را درباره عشق آغاز مي‌كنم:ما را به جرم عشق مؤاخذه مي‌كنند. گويا نمي‌دانند كه عشق گناه نيست! اما كدام عشق؟يعني عشق به تو، فهميدم كه عشق به تو پايدار است و ديگر عشق‌ها، عشقهاي دروغين استپس به عشق به تو دل بستم. بعد از چندي كه با تو معاشقه كردم، يكباره به خود آمدم و ديدم كه من كوچك‌تر از آن هستم كه عاشق تو شوم و تو بزرگ‌تر از آني كه معشوق من قرار بگيري. فهميدم كه در اين مدت كه فكر مي‌كرده‌ام عاشق تو هستم، اشتباه مي‌كرده‌ام؛ اين تو بوده‌اي كه عاشق من بوده‌اي و مرا مي‌كشانده‌اي. اگر من عاشق تو بودم، بايد يكسره به دنبال تو مي‌آمدم. وليكن وقتي توجه مي‌كنم مي‌بينم كه گاهي اوقات در دام شيطان افتاده‌ام؛ ولي باز مستقيم آمده‌ام.‌ حال مي‌فهمم كه اين تو بوده‌اي كه عاشق بنده‌ات بوده‌اي و هر گاه او صيد شيطان شده، تو دام شيطان را پاره كرده‌اي و هر شب به انتظار او نشسته‌اي تا بلكه يك شب او را ببيني. كمند عشقت را محكم‌تر كردي و مرا به خط مقدم عشق بردي و در آنجا شراب عشقت را به من نوشاندي و چه نيكو شرابي بود و من هنوز از لذت آن شراب مستم

اما شهادت چيست؟ آنگاه كه دو دلداده به هم مي‌رسند و بنده خاكي به جمال زيباي حق نظر مي‌افكند و محو تماشاي رخ يار مي‌شود، آن هنگام را جز شهادت چه نام ديگر مي‌توانيم داد؟. شهادت تفسير بردار نيست. آي آناني كه در زندان تن اسيريد، به تفسير شهادت ننشينيد كه از درك قصة شهادت عاجزيد، فقط شهيد مي‌تواند شهادت را درك كند. شهيد كسي نيست كه ناگهان به خون بغلطد و نام شهيد، به خود بگيرد؛ شهيد در اين دنيا قبل از اين كه به خون بتپد شهيد است و شما همچنان كه شهيدان را در اين دنيا نمي‌توانيد بشناسيد و بفهميد، بعد از وصلشان نيز هرگز نمي‌توانيد دركشان كنيد. شهيد را شهيد درك مي‌كند. اگر شهيد باشيد شهيد را مي‌شناسيد، وگرنه آئينه زنگار گرفته، چيزي را منعكس نمي‌كند كه نمي‌كند. برخيزيد و فكري به حال خود كنيد كه شهيد به وصال رسيده است و غصه ندارد. شهدا به حال شما غصه مي‌خورند و از اين در عجب‌اند كه چرا به فكر خود نيستيد، به خود آييد.

– پيرو امام باشيد؛ نه در حرف؛ بلكه در عمل. گوش دل به سخنانش بسپريد و حرف‌هايش را بدون چون و چرا بپذيريد. و كلا در هر عصري امام، خود را بشناسيد و اكنون كه حضرت صاحب الامر(عج) در پرده غيبت است، ولي فقيه عصر خود را بشناسيد. اگر امام خود را شناختيد، گمراه نمي‌شويد، و گرنه به چپ و راست منحرف خواهيد شد. اسلام را از روحانيت مبارز و اصيل فرا بگيريد؛ نه از قلم و زبان منحرفان. در اين زمانه عده‌اي مغرض و جاهل پيدا شده‌اند كه اسلام بدون روحانيت را ترويج مي‌كنند. به عبارت ديگر مروج تز جدايي دين از سياست هستند و مي‌گويند كه روحانيت در انقلاب شركت داشت و رهبري كرد و انقلاب پيروز شد، خدا پدرش را بيامرزد، ولي حالا بيايد و برود گوشه حوزه‌ها و درس و بحث را ادامه دهد. اين منحرفين را بشناسيد و از صحنه انقلاب به درشان كنيد. اينها همان‌هايي هستند كه اگر دستشان به امام برسد … اينان دشمن روحانيت‌اند. روحانيت را نمي‌خواهند و مي‌خواهند بين شما و روحانيت جدايي بيندازند. اينان آنهايي هستند كه قلب امام عزيز را به درد مي‌آورند، فقه جديد مي‌سازند. با لباس روحاني، ولي دشمن روحانيت‌اند. با لباس وحدت، تفريق وحدت مي‌كنند، وحدت در چيست؟ وحدت در پيروي از كلام امام است. اما مي‌توانم موارد ديگري را بر شمرم كه از فرمان امام اطاعت نكرده‌اند! آن وقت اين را تحكيم وحدت مي‌گويند. مردم مسلمان، دشمن اسلام را بشناسيد.

جنگ با عوامل خارجي مسئله سختي نيست؛ اما اين منافقان داخل هستند كه از همه بدترند.

بدانيد كه از من دانشگاه امام حسين(ع) فارغ التحصيل شدم و مدرك قبولي خود را از دست مبارك آقا گرفتم. كلاس، كلاس عشق بود. درس، درس شهادت، تخته سياه گستره وسيع جبهه‌هاي حق عليه باطل، گچ‌ها خون، قلم‌ها اسلحه‌مان بود.

 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی