×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ آذر - ۱۳۹۶  
false
false

 

<<خرمشهر را خدا آزاد کرد>>   امام خمینی(ره)shahid16

 

شهید محمد جهان آرا

ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته

 

 

وصیتنامه:

 

– بار پروردگارا، اي رب العالمين، اي غياث‌المستغيثين و اي حبيب قلوب الصالحين.

تو را شكر كه شربت شهادت، اين گونه راه رسيدن انسان به خودت را به من بنده فقير و حقير و گناهكار خود ارزاني داشتي.

– من براي كسي وصيتي ندارم، ولي يك مشت درد و رنج دارم كه بر اين صفحه كاغذ مي‌خواهم همچون تيري بر قلب سياه دلاني كه اين آزادي را حس نكرده‌اند و بر سر اموال اين دنيا، ملتي را، امتي را و جهاني را به نيستي و نابودي مي‌كشانند، فرود آورم.

– خداوندا! تو خود شاهد بودي كه من تعهد اين آزادي را با رنج‌هايي كه بعد از انقلاب بر جانم وارد شد، صبر و شكيبايي كردم؛ ولي اين را مي‌دانم كه اين سران تازه به دوران رسيده، نعمت آزادي را درك نكرده‌اند؛ چون در بند نبوده‌اند يا در گوشه‌هاي ترياهاي پاريس، لندن و هامبورگ بوده‌اند و يا در… .

– اي امام و اي عصاره تاريخ! بدان كه با حركتت، حركت اسلام را در تاريخ جديد شروع كردي و آزادي مستضعفان جهان را تضمين كردي. ولي اي امام، كيست كه اين همه رنج‌ها و دردهاي تو را درك كند؟! كيست كه دريابد لحظه‌اي كوتاهي از اين حركت به هر عنوان خيانتي به تاريخ انسانيت و كلية انسان‌هاي حاضر و آينده تاريخ مي‌باشد؟

– اي امام! درد تو را، رنج تو را مي‌دانم چه كساني به جان مي‌خرند. جوان با ايمان، كه هستي و زندگي تازه خويش را در راه به هدف رسيدن حكومت عدل اسلامي فدا مي‌كند. بله اي امام، درد تو را جوانان درك مي‌كنند؛ اينان كه از مال دنيا فقط و فقط رهبري تو را دارند،‌ و جان خويش را براي هدفت كه اسلام است فدا مي‌كنند.

– اي امام از روزي كه جنگ آغاز شد تا لحظه‌اي كه خرمشهر سقوط كرد، من يك ماه به طور مداوم كربلا را مي‌ديدم. هر روز كه حمله دشمن بر برادران سخت مي‌شد و فرياد آنها، بي‌سيم را از كار مي‌انداخت و هيچ راه نجاتي نبود، به اتاق مي‌رفتم، گريه را آغاز مي‌كردم و فرياد مي‌زدم «اي رب‌العالمين بر ما مپسند ذلت و خواري را>>

 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی